Topluma Hizmet Uygulamaları

a. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kasım KARAHOCAGİL il pandemi kurulunda görevlendirilmiştir. Öğretim üyemiz bu toplantılarda, bilgi ve donanımını aktararak salgının iyi yönetilmesine katkı sağlamıştır.

b. Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında uzaktan eğitimlerin başlamasının ardından şimdi de "Uzaktan Psikolojik Destek Hizmeti" verilmeye başlandı. Üniversitemiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Araştırma ve Uygulama Merkezi (AHİ-PDRMER) ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı iş birliğinde hazırlanan Uzaktan Psikolojik Destek Hizmeti ile danışanların direncini artırarak morallerini olumlu etkilemek amaçlanıyor. 

c. Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Rıdvan Karabulut tarafından sosyal medya üzerinden ve halkın katılımına açık şekilde "pandemi dönemi psikolojisi, uzaktan eğitim, digital çağda çocuk olmak" gibi konularda canlı yayınlar yapılmaktadır. Yayınlar haftada üç gün düzenli olarak devam etmektedir.